19 maja 2022r. uczniowie klas 2c i 2d udali się na wycieczkę do Woli Sękowej i Bóbrki. Wycieczka została zakwalifikowana do dofinansowania przez MEiN w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Podczas pobytu w Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego  w Woli Sękowej dzieci zamieniły się w małych artystów. Wzięły udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Malowały na szkle piękne dzieła sztuki oraz własnoręcznie tworzyły lalki motanki.

Po pracach artystycznych przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Uczniowie poznali tajniki najstarszej na świecie i nadal działającej kopalni ropy naftowej. Spacerując alejkami oglądali unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym. Dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym mogli się przenieść w czasy kiedy pracował tu sam Ignacy Łukasiewicz.

Smacznym zakończeniem wycieczki był obiad w Jasiu Wędrowniczku w Rymanowie.

Opiekunowie: Beata Dańczyszyn, Anna Dobek, Urszula Kwiatkowska.