20 maja 2022r. w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs plastyczno- matematyczny pod hasłem WIOSNA W GEOMETRII, w którym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje czterech klas pierwszych.

Zadaniem uczniów było wykonanie kompozycji składającej się z wyciętych z papieru kolorowych figur geometrycznych  przedstawiającej rabatkę pełną kwitnących kwiatów, krzewów, drzew i owadów w pięknej wiosennej odsłonie. Dodatkowe utrudnienie pobudzające kreatywne myślenie i wyobraźnię młodych artystów to całkowity zakaz przycinania figur geometrycznych. Jedyny możliwy sposób pozwalający na uzyskanie pożądanych kształtów to zaginanie kół, prostokątów, trójkątów itp.

Dzieci poradziły sobie doskonale z tym wyzwaniem tworząc przepiękne barwne kompozycje geometryczne. Specjalnie powołana na tę okazję komisja konkursowa w składzie: p. Halina Olender i p. Katarzyna Witkiewicz przyznała równorzędne dwa pierwsze i dwa drugie miejsca.

I miejsce – klasa I c ( Victor Birski, Klaudia Biskup, Milena Piegdoń ),

klasa I d ( Kornelia Jakiel, Marcelina Jawor, Amelia Kowalczyk ),

II miejsce – klasa I a ( Veronica Dan, Lilianna Florko, Antonina Krok ),

Klasa I b ( Bartłomiej Czubek, Zuzanna Gaworecka, Julia Sitarz ).

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków odbyło się 31 maja 2022r. W imieniu szkolnej RADY RODZICÓW  Pani Dyrektor  Maria Korżyk wręczyła zwycięskim klasom- kl. 1c oraz kl. 1d czeki na kwotę 200zł.

Serdecznie gratulujemy !!!

Konkurs WIOSNA W GEOMETRII został zorganizowany przez p. Ewę Bochnowską i p. Alinę Statkiewicz.

Alina Statkiewicz