1 czerwca uczniowie z klasy 4a świętowali Dzień Dziecka podczas wycieczki do Zagórza.

Trasa piesza rozpoczęła się od zachwytu nad odrestaurowaną zabytkową lokomotywą  zwaną „tekatką” stojącą na Skwerze Pamięci Obrońców Węzła Zagórskiego z 1918r.

Następnie idąc wzdłuż rzeki Osławy i podziwiając przyrodę, uczniowie dotarli do Centrum Kultury Foresterium.

Niesamowitą i wywołującą mnóstwo emocji była podróż za pomocą okularów VR.

Co widzieliśmy i kto nas zaskoczył nie powiemy aby wszystkim zainteresowanym nie zepsuć niespodzianki. Naprawdę polecamy!

W pięknej sali kinowej uczniowie obejrzeli film o historii Klasztoru Karmelitów Bosych.

Pan Jakub Osika opowiedział o historii spalenia i zniszczenia klasztoru w Zagórzu oraz oprowadził po wszystkich salach, w których znajdowały się ruchome obrazy, przedstawiające m.in. konfederatów barskich.

Uczniów zaciekawiła historia ducha mnicha Leon oraz XVIII – wieczna cela zakonnika.

W kolejnej sali obejrzeli ekspozycję z okazji 150-lecia kolei w regionie bieszczadzkim.

Kolejną atrakcją było wejście na wieżę, z której rozpościerał się przepiękny widok.

Wracając trasą drogi krzyżowej uczniowie podziwiali imponujące rzeźby wykonane przez lokalnych artystów.

Ostatnim elementem wycieczki były oczywiście lody.

To był baaaardzo miły dzień.

Opiekunowie: Beata Joniak, Beata Obłój