15 czerwca 2022r. odbył się Szkolny Rajd Jedynki, w którym wzięło udział ponad 50 uczniów z klasy 1d, 4a i 4b. Pierwszym etapem wycieczki był przejazd autobusem komunikacji miejskiej na Białą Górę. Stamtąd wesoła grupa pod przewodnictwem Moniki Kowalczyk wyruszyła na szlak. Celem wędrówki były Orle Skałki. Podczas spaceru młodzi turyści mieli okazję poznać historię regionu, posłuchać legendy związanej z Królewską Studzienką i usłyszeć ciekawostki dotyczące przyrody, które przygotowała Pani Alina Statkiewicz, ponieważ szczęśliwym trafem termin naszego rajdu pokrył się z Dniem Wiatru. Dzięki niej dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z tym niezwykłym zjawiskiem. Szczytowe partie Gór Sanocko – Turczańskich, które grupa miała okazję penetrować pozawalały na podziwianie pięknej panoramy Sanoka. Wspaniała pogoda potęgowała malowniczość i tajemniczość zwiedzanego terenu.

Na zakończenie rajdu każdy uczestnik miał okazję pochwalić się zdobytą podczas wycieczki wiedzą w konkursie z nagrodami. Było mnóstwo radości i pełne zaangażowanie dzieci w szukaniu w pamięci właściwych odpowiedzi na zadane przez przewodnika pytania.

Ogromny wkład w powodzenie Rajdu włożyli opiekunowie, którzy swym optymistycznym zapałem zarażali młodzież i motywowali do dalszej wędrówki. Wielkie podziękowania kieruję do pań: Aliny Statkiewicz, Beaty, Joniak, Beaty Obłój i Joanny Marć.

Monika Kowalczyk