W dniu 21.06.2022 r. klasy I-III wzięły udział w aktywnościach związanych ze zdrowym odżywianiem zatytułowanych „Czy wiesz, co jesz?”. Dzień rozpoczął się od spotkania z panią dietetyk Sylwią Kurpiel, która opowiedziała dzieciom, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje na rzecz warzyw i owoców. Wspomniano także, że oprócz zdrowego odżywiania niezwykle ważny jest aktywny tryb życia. Po interesującym spotkaniu, które miało miejsce w szkolnej auli uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach z wychowawcami, w czasie których w swoich salach rozmawiali o zdrowym odżywianiu oraz zaangażowali się w różne aktywności promujące zdrowy tryb życia. Przygotowano letni koktajl, zdrowy deser, sałatki i kanapki. Przeprowadzono również zawody sportowe, quiz o zdrowym odżywianiu, zajęcia taneczne oraz dwa konkursy: „Przepis na zdrową sałatkę” i „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzień pod hasłem „Czy wiesz, co jesz?” dostarczył najmłodszym sporą dawkę wiedzy na temat zdrowego odżywiania, jak również dużo pozytywnych emocji wywołanych ciekawymi zajęciami.