W dniu 14 czerwca świetliczaki z grupy drugiej udały się na pieszą wycieczkę do  Królewskiego Zamku w Sanoku. Jak się okazało dla wielu z nich był to pierwszy raz w tym miejscu. Dzieci oprowadzane przez poznanego wcześniej na lekcji, promującej czytelnictwo poetę Pana Jana Januarego Sokołowskiego, miały okazję poznać zbiory i zobaczyć sztukę w wielu wymiarach. Lekcja muzealna zatytułowana „Niebanalna twórczość Mariana Kruczka oczami dziecka” okazała się strzałem w „10” bo jest wyjątkowo prosta i pomysłowa jednocześnie. Doświadczony pracownik Zamku sprytnie wciągną uczestników wyprawy w tajemniczy świat muzealnych eksponatów, które tylko dla niewrażliwych są  nic nieznaczące. Dzieci miały okazję dotykać, pytać, dyskutować, a nawet oceniać i interpretować co miał autor na myśli. Nasz główny bohater spotkania to wielu nieznany sanocki artysta, który już jako dziecko tworzył niezwykłe rzeczy z tego, co znalazł wracając do domu. Zawsze pełne kieszenie stanowiły punkt wyjścia w tworzeniu rzeczy niebanalnych z nikomu niepotrzebnych odpadów. Marian Kruczek jest najprawdziwszym dowodem na to, że żeby tworzyć i wyrażać wielkie myśli wystarczy kreatywność i wyobraźnia. Uczniowie zaciekawieni były również zbrojami, ikonami czy historią naszego miasta, a czas spędzony na dziedzińcu zamku był okazją do pobycia z przyjaciółmi w innej scenerii niż szkoła. Wyprawa do oddalonego o 15 min  pięknego  zabytku okazała się bardzo ciekawa i wiele z doznanych przeżyć było nieporównywalnych z niczym innym. Zapraszam na fotorelację.

Wychowawca świetlicy- Antonina Lech